Łoś to miejsce niezwykłe. Wystarczy odszukać tą miejscowość na mapie, żeby odkryć, że jej położenie jest przepiękne. Wszędzie dookoła jest las. Las niezwykły, bujny i bogaty - naturalne grądy o pięknych drzewostanach. Ze względu na swoje wartości przyrodnicze lasy dookoła Łosia stanowią Chojnowski Park Krajobrazowy.
Łoś - las Ale to nie tylko położenie sprawia, że Łoś jest miejscem nieprzeciętnym. To coś dużo więcej - to niepowtarzalny klimat którego nie da się opisać, który trzeba poczuć na własnej skórze aby go zrozumieć. Żeby zrozumieć dlaczego mieszkańcy Łosia - nazywają to miejsce "Księstwem Łoś", dlaczego wywieszają flagi swojego księstwa przed domami, dlaczego swoją oazę spokoju znalazło tu tak wiele pierwszoplanowych gwiazd, czy dlaczego miŁOŚnicy Łosia mają nawet swoją stronę internetową.

Na którą bardzo serdecznie zapraszamy: http://www.milosnicy.pl

flaga Księstwa ŁośDojazd z Warszawy do Łosia.
Z Łosia do centrum Warszawy jest 30 kilometrów. Do Piaseczna (10km) dojedziemy w kilka minut niezatłoczoną drogą 722. Od Piaseczna do Warszawy w godzinach szczytu możemy napotkać się na te same problemy z wydłużonym czasem przejazdu co mają mieszkańcy Piaseczna, Zalesia Górnego i Dolnego.

Jednak ŁOŚ jest miejscowością przyszłościową, o czym wiedzą doskonale ludzie inwestujący tu w budowę swojego domu. W niewielkiej odległości od Łosia powstaje węzeł komunikacyjny "Tarczyn" dla nowo budowanej ekspresowej trasy S-7 (odcinek Grójec-Warszawa). 11 kilometrów to odległość gwarantująca, że trasa ekspresowa nie zakłóci spokojnego życia mieszkańcom Łosia, a zarazem zapewni wygodny dostęp do bardzo szybkiej możliwości dostania się do Stolicy i do Lotniska.

Projektowanie i budowa południowego wylotu drogi ekspresowej S7 z Warszawy stała się faktem. Umowy na budowę S7 Warszawa – Grójec, odcinek Warszawa Lotnisko – Lesznowola, odcinek Lesznowola – Tarczyn podpisano 17 sierpnia 2017 r. Zawarto umowy z wykonawcami trzech odcinków drogi ekspresowej S7 od węzła Lotnisko na Południowej Obwodnicy Warszawy do obwodnicy Grójca, tzw. Puławskiej Bis. Wszystkie odcinki mają powstać w ciągu 34 miesięcy od dnia podpisania umowy, z wyłączeniem miesięcy zimowych.

Bieżące informacje na temat budowy drogi S7 Warszawa - Grójec, wraz z dokładnymi mapami można znaleźć na stronie: http://conadrogach.pl/droga-ekspresowa/s7/

Inne ważne linki:
Chojnowski Park Krajobrazowy: http://www.parkiotwock.pl/chojnowski/index.htm
Gmina Prażmów: http://www.prazmow.pl
Powiat Piaseczno: http://www.piaseczno.pl

Dojazd Łoś

Trasa Tarczyn Łoś